Gebelikte (Hamilelikte) ANDOREX Gargara (İlacı) Kullanımı Tehlikeli mi?

Ziyaretçilerimizin geniş kapsamlı yazılara zorluk çekmeden ulaşabilmesi ve yanıt bulabilmesi amacıyla uzun süren çalışmalar hayata geçirdik. Gebelikte (Hamilelikte) ANDOREX Gargara (İlacı) Kullanımı Tehlikeli mi? sayfamızı gözden geçirirken bilgi paylaşılan diğer yazıları okumayı ihmal etmeyin. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda kolayca web sitemize girebilmek için sitemizi favorilerinize ekleyin. Sitemizde yer alan bütün sağlık dataları, ansiklopedik kaynaklar ile web data bankaları kapsamlı incelenerek sitemize eklenmiştir. İnceleme yaptığınız husus ile alakalı doyurucu bilgi sahibi olmak için alt taraftaki butona tıklayarak ve ulaştığınız anasayfada, “G” harfine tıklayarak ilaçlar ile ilgili bilgi sahibi olmak arzu ettiğiniz ilaç ismine listemizden seçebilirsiniz. İddialıyız, tüm internet kaynakları içinde en çok hastalığa değinmiş olan web sitesi biziz. Şimdiden rahatsızlığuı olan herkese geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.


İlaç Kullanılması ile ilgili Hususlar

Gebelikte (Hamilelikte) ANDOREX Gargara (İlacı) Kullanımı Tehlikeli mi?-58İlaç almaya başlamadan önce tanı konmuş olmalıdır. Yalnızca hastalık belirtileri gözlemlenenler için ilaç kullanılması önerilmemektedir. Hastalıklar imkan olduğunda ilaçsız tedavi edilmelidir. Başka uzmanlar tarafından ilaç yazılıp yazılmadığı sorulmalıdır.İlacı kullanmaya mümkün olan minimum dozda başlanmalıdır. Eğer gerekiyorsa ilaç dozu kontrollü şekilde artırılmalıdır. Sakinleştirici ilaçlar kişilerin rutin faaliyetlerine tesir edebileceği için dikkat etmeden kullanılmamalıdır. İlaç doz ayarı hassasiyetle ayarlanmalıdır. Yan etkisi olabilecek ilaçlar olabildiğince kısa süre kısa sürede kesilmelidir. İlaçlar gereken laboratuvar incelemeler yapıldıktan sonra reçete edilmelidir. İlaç tedavisi basitleştirilmelidir. İlaç kullanacak kişinin tedaviye uyumunu artırmak amacıyla kullanım için takvim oluşturulmalı, ilaç kutuları açıklayıcı şekilde etiketlenmelidir. Tedavi süreci düzenli olarak kontrol edilmeli, gereksiz ilaçlar bırakılmalı, tekrar reçeteye yazılmamalıdır. Her yakınma için hemen ilaç almayı düşünmeyiniz. Doktora giderken kullanmakta olduğunuz ilaçları yanınızda bulundurunuz. Kafeinli içecekler kullanıyorsanız bunu hekime söyleyiniz. İlaç kullanımıyla alakalı sorularınız varsa, mutlaka hekiminize sorunuz. Kullanmakta olduğunuz ilaçlar ile ilgili yan etkileri mutlaka hekiminize bildiriniz. İlaç kullanırken herhangi bir zorluk ile karşılaşırsanız doktorunuza danışınız.

Hastalık Tedavi Yöntemleri ile bağlantılı bilinmesi gerekenler

İlaç ReberiSağlığımız konularında bütün bilgileri sizlere arz etmeye devam ediyoruz. Sağlık web sitelerimiz içinde toplam 42 bin postluk arşivimizde takipçilerimizin bulmayı arzu ettiği bütün sağlık problemleri, bitkisel ilaçlar, sağlık püf noktaları, yapılması icap edenler, araz sebepleri, emareleri, tehdit unsurları tehlikeli olup olmadığı, tedavileri, ameliyat durumları ne yapılması icap edeceği ve buna benzer hayat kalitemizi ilgilendirecek, bizlere yol öğretecek her konuda sizlere en büyük ve ince informasyonu öğretiyoruz. Bununla beraber bilgi içeriği alt yapımızda, o günün nöbetçi eczaneleri, tüm şehirlerdeki doktor ile sağlık kuruluşlarını da benzer şekilde sizlerle paylaşıyoruz. Bilmeniz gereken son derece basit, sitelerimize dahil olduktan sonra, alakalı konuları barındıran bağlantıları clickleyerek, talep ettiğiniz informasyonlara basitçe ulaşabiliyorsunuz. Bahsı geçen öneri ve bilgiler, tüm intenernet ile bilgi bankaları araştırılaracak yapılmıştır Kesinlikle altını çizmek isteriz ki ; sitelerimizde verilen konuların doğruluğunu hiçbir şekilde savunmuyoruz. Eğer ki güncel durumla bu rhatsızlık konusunda bir problem yaşamaktaysanız ivedi şekilde husus ile ilgili bir doktora gitmeniz gereklidi. Doktorların vereceği tavsiyeler ve tedavi yöntemleri paralelinde, icap edenleri hayata geçirmeniz önemini yeniden hatırlatmak isteriz.

Eczanelerin Uyması Gereken Kurallar

Altı Çizilen hususa bağlı olarak bu ilacın eczanelerde satışı yapılırken uyulması gereken bazı kurallar altta verilmiştir:
Gebelikte (Hamilelikte) ANDOREX Gargara (İlacı) Kullanımı Tehlikeli mi?Eczanede “KDV Dahildir” levhası görünür bir yere asılmalıdır.Usule uygun düzenlenmemiş reçete alınmamalıdır.Ecza depolarından perakende satış yapılması yasaktır.Eczanenin dış cephesinde vitrinin üst alanına yapışık bulundurulmalıdır. Tabelada eczane adı ve eczacının isim-soyismine yer verilmelidir.Reçete arkasına yalnızca ilacı alan kişinin imzası ve adresi kaydedilmelidir.Doktorların eczanede reçete yazmalarına müsaade edilmemelidir.Eczanelerde boş ilaç kutusu tutulmamalıdır.Reçete ile satılması gereken ilaçlar reçetesiz satılamaz.Sağlık karnesinde kaydı olmayan reçeteler işleme alınmamalıdır.Eczanelerde tahrifatlı reçete bulundurulmamalıdır. Reçetelerde katiyen oynama yapılmamalıdır.Seyyar nöbet levhaları nöbet bitiminde en geç 08.30’da kesinlikle kaldırılmalıdır.Süres dolmuş ilaç verilmemelidir.Eczane dışına devamlı seyyar veya sabit tabela asılmamalıdır.Hastane eczanelerinde yatan hasta dışındakilere ilaç satışına izin verilmemelidir.Reçetesiz ilaç hazırlanıp satılamaz.Bilgisayar ortamında ilaç siparişi karşılanmamalıdır.Zirai amaçlı üretilmiş ilaçlar beşeri ilaç olarak önerilemez.Ecza depolarından alınan ilaçlar başka ecza depolarına toptan fatura edilemez.Eczanede personel bulunuyorsa Aylık Bordoları görünür bir yere asılmalıdır.Reçete ile satılması şart olan ilaçlar reçetesiz verilemez.Eczane dışında ilaç satılmamalıdır.Uyuşturucu ilaçların miadı dolanları Sağlık Müdürlüğü’ne götürülerek imha-iptal tutanağı yapılmalıdır.Sağlık kuruluşlarına v.b. yerlere nöbetçi eczane levhası konulmalıdır.Resmi reçetelerde hekim onayı olmaksızın majistral ilaç yazdırılmamalıdır.Fiyat kupürü bulunmayan ilaçlar bulundurulamaz.Eczanelerde ruhsat, diploma, büyük boy eczacı fotoğrafı ve Atatürk resmi asılı olmalıdır.Eczanede personel bulunuyorsa Aylık Bordoları görünür bir yere asılmalıdır.Veteriner amaçlı üretilmiş ilaçlar beşeri ilaç olarak önerilemez.Faks ortamında ilaç siparişi karşılanmamalıdır.Hastalar muayeneden geçmeden reçetelerinin düzenlenmesine aracılık edilmemelidir.Mesul müdür gibi değişikliklerde Eczacı Odası, Sağlık Müdürlüğü ve sözleşmeli olunan resmi-özel tüm kuruluşlar bilgilendirilmeli, sözleşmeler yenilenmelidir.
ilac.aramak.org Internet Sitemizde bulunan enformasyon aktüel datalardır. Haftalık şeklinde online bilgi bankaları incelenerek, icar eden güncellemeler yapılmaktadır. (Güncelleme Tarihi: 20 10 2014, 21 10 2014, 22 10 2014, 23 10 2014, 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014) Eksik Sağlık Bilgileri websitemize katılmaktadır. Sitemizde var olan ilaç ünvanları ile alakalı bilgi etiketleri : Kontrendikasyonları, Uyarılar Önlemler, İlaç etkileşimleri, Kullanım şekli, Kullanım Dozu, Tablet, Kapsül, Şurup, Jel, Krem…